Terapia Kolagenowa

Ciesz się gładką i młodą skórą, Zredukuj i wygładź zmarszczki i zapobiegaj powstawaniu nowych, zmniejsz przebarwienia, ujędrnij i naprawdę nawilż skórę, opóźnij proces starzenia.

Kolagen

Czym jest Kolagen

Dotychczas rozpoznano ponad 20 rodzajów kolagenu. Jednak w skórze są głównie dwa typy kolagenu. Ten główny to kolagen typu I, zaś po urazach skóry, np. ranach i przy tworzeniu się blizn, tworzy się kolagen typu III, który i tak zostaje przebudowywany do kolagenu typu I. Kolagen jest bardzo wytrzymały i to dzięki niemu skóra „nie pęka”. Zdarza się, że dochodzi do skrajnego naciągnięcia, wówczas następuje rozerwanie i tworzą się rozstępy, zaś na skutek uszkodzeń powstają blizny.

Nasz kolagen:

Tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry, Przenika do najgłębszych warstw skóry, Stymuluje komórki do produkcji kolagenu ustrojowego, Podnosi zwiotczałą skórę i przywraca jej sprężystość, Uelastycznia i zmiękcza naskórek, Ujędrnia biust i zapobiega powstawaniu rozstępów, Likwiduje stany zapalne skóry,

Działania kolagenu

W organizmie cały czas zachodzą procesy zniszczenia i odbudowy. Stale powstają mikrouszkodzenia, więc kolagen tworzy się na bieżąco, przy czym ten nowy, naprawczy kolagen nie jest gorszej jakości na dany moment. Wyjątkiem tu są rozstępy i blizny. Do około 25 roku życia występuje harmonia, tyle samo kolagenu się odtwarza co ubywa. Później średnio rocznie tracimy ok. 1 % kolagenu. Niestety jest to utrata zarówno ilościowa jak i jakościowa. Sieć powiązań włókien kolagenowych robi się słabsza i rzadsza, a przez to skóra traci swoje właściwości, co objawia się zmarszczkami i wiotkością.  Od ok. 30 roku życia więcej kolagenu ubywa niż się tworzy. Wynika to z tego, że komórki mają mniejszą wydajność i nie nadążają z naprawianiem różnych mikrouszkodzeń.

Jak działa nasz kolagen

Nasz kolagen, i produkty na nim oparte są produktami anti-age, które w odróżnieniu od innych kremów nie walczą ze skutkami, lecz uderzają w przyczynę. Główną przyczyną powstawania zmarszczek, jest deficyt kolagenu. Praktycznie regularne stosowanie kolagenu  usuwa w 70% zmarszczki suche i wygładza zmarszczki starcze. Jest bardzo skuteczny w zabiegach rewitalizujących cerę dojrzałą, w nieinwazyjnym liftingu twarzy oraz po zabiegach chirurgii plastycznej. Możemy również stosować po mechanicznym oczyszczaniu cery, po opalaniu i jako podkład pod maseczki i makijaż.